kontakty

fotomirekle@gmail.com / +420 731 513 991 / lepeskamiroslav@gmail.com

ceny fotograf

základní ceník pro orientační stanovení ceny zakázky sleva za hodinu focení
První hodina fotografování – portrét, reportáž, dokument. 1 600 Kč
Druhá a další hodina fotografování – portrét, reportáž, dokument. 20,0% 1 280 Kč
Celý den fotografování 6 a více hodin – portrét, reportáž, dokument. Cena za první až poslední hodinu 30,0% 1 120 Kč
Každá hodina fotografování při dlouhodobé spolupráci, opakovaná spolupráce s klientem. S řadou klientů máme celoroční smlouvy a ceny se odvíjí od této sazby. 1 050 Kč
Grafické práce a další dohodnutá postprodukční úprava fotografií nad rámec běžné zakázky. Vždy je předem domluven předpokládaný časový objem a případné změny jsou předem projednávány. 350 Kč
U produktové a reklamní fotografie je nutné předem projednat požadavky a specifika zakázky, které mohou ovlivnit náklady projektu směrem dolu i nahoru. Cenu tak nelze kalkulovat jen na základě ceníku.
Cena je vždy stanovena dohodou s klientem a odvíjí se od základního ceníku. Při velké náročnosti projektu na dopravní náklady projednáme předem jejich kalkulaci.
Po dohodě je možné fotografie dodat vytištěné na široké škále materiálů.

Ceník pro svatební fotografie – prosím klikněte na odkaz.

Něco o mě

Fotografování je příležitostí k vnímání světel a stínů. Baví mne sledovat jak ovlivňuje tváře lidí, předměty, krajinu. Poprvé jsem rozebral fotoaparát a zkoumal jak je ta clona a závěrka udělaná v nějakých šesti letech. Pak jsem s Flexaretou chodil po okolí a pokoušel se zachytit záběry, které mi připadaly zajímavé. Nepodařilo se mi docílit kouzla snímků z fotografických knih. Mnoho let jsem objevoval kompozici obrazu a vliv světla na objekty. I když jsem s výsledky nebyl spokojený, samotný proces pořízení snímků a jejich zpracování mi přinášel radost a pocity štěstí. Uvědomuji si, že to ve mě zůstalo i po dobu, kdy jsem se plně věnoval zcela jiným oborům. Nadšení pro věc je pro mne zdrojem energie danou aktivitu rozvíjet a zdokonalovat se v ní. Po roce 2000 jsem se postupně začal fotografii věnovat intenzivněji. Z počátku jsem si to ani sám neuvědomoval, ale začínal jsem vidět světlo tak nějak jinak. Postupně jsem zjišťoval, že stále více potřebuji vyvažovat pracovní svět techniky něčím kreativním a tvůrčím. Znovu jsem po několikaleté pauze zašel do čáslavského fotoklubu (založen r. 1919), ve kterém jsem členem od roku 85. Postupně jsem rozpoznával, která témata jsou mi blízká a přes další hledání a nalézání jdu cestou portrétní a reportážní fotografie. Fotka mi pomáhá vidět svět z mnoha úhlů a nahlédnout i dovnitř situací a dění kolem. Být plně v přítomném okamžiku je příjemná nutnost k pořízení dobré fotky.