kontakty

fotomirekle@gmail.com / +420 731 513 991 / lepeskamiroslav@gmail.com

skupinový portrét

Osobní portréty, ale i společná školní fotografie žáků a studentů, fotky před závěrem školního roku. Nejen žáci základní a střední školy mají z každého školního roku společnou fotografii. Většinou chodí do mnoha zájmových kroužků a společenských organizací,kde mají mnohdy ještě silnější vazbu na své kamarády. Kreativní společná fotografie časem nabývá na hodnotě pro celou skupinu, která společně prožívá část svého života.

Sejdete se po mnoha letech a to si zaslouží společnou fotografii všech zúčastněných. Focení pro spolkový kalendář, osobní album, archiv sdružení, společná fotografie třídy, samozřejmě sem patří i skupinová svatební fotografie. Fotografie na papíře pro všechny zúčastněné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Něco o mě

Fotografování je příležitostí k vnímání světel a stínů. Baví mne sledovat jak ovlivňuje tváře lidí, předměty, krajinu. Poprvé jsem rozebral fotoaparát a zkoumal jak je ta clona a závěrka udělaná v nějakých šesti letech. Pak jsem s Flexaretou chodil po okolí a pokoušel se zachytit záběry, které mi připadaly zajímavé. Nepodařilo se mi docílit kouzla snímků z fotografických knih. Mnoho let jsem objevoval kompozici obrazu a vliv světla na objekty. I když jsem s výsledky nebyl spokojený, samotný proces pořízení snímků a jejich zpracování mi přinášel radost a pocity štěstí. Uvědomuji si, že to ve mě zůstalo i po dobu, kdy jsem se plně věnoval zcela jiným oborům. Nadšení pro věc je pro mne zdrojem energie danou aktivitu rozvíjet a zdokonalovat se v ní. Po roce 2000 jsem se postupně začal fotografii věnovat intenzivněji. Z počátku jsem si to ani sám neuvědomoval, ale začínal jsem vidět světlo tak nějak jinak. Postupně jsem zjišťoval, že stále více potřebuji vyvažovat pracovní svět techniky něčím kreativním a tvůrčím. Znovu jsem po několikaleté pauze zašel do čáslavského fotoklubu (založen r. 1919), ve kterém jsem členem od roku 85. Postupně jsem rozpoznával, která témata jsou mi blízká a přes další hledání a nalézání jdu cestou portrétní a reportážní fotografie. Fotka mi pomáhá vidět svět z mnoha úhlů a nahlédnout i dovnitř situací a dění kolem. Být plně v přítomném okamžiku je příjemná nutnost k pořízení dobré fotky.