kontakty

fotomirekle@gmail.com / +420 731 513 991 / lepeskamiroslav@gmail.com

skupinový portrét

Osobní portréty, ale i společná školní fotografie žáků a studentů, fotky před závěrem školního roku. Nejen žáci základní a střední školy mají z každého školního roku společnou fotografii. Většinou chodí do mnoha zájmových kroužků a společenských organizací,kde mají mnohdy ještě silnější vazbu na své kamarády. Kreativní společná fotografie časem nabývá na hodnotě pro celou skupinu, která společně prožívá část svého života.

Sejdete se po mnoha letech a to si zaslouží společnou fotografii všech zúčastněných. Focení pro spolkový kalendář, osobní album, archiv sdružení, společná fotografie třídy, samozřejmě sem patří i skupinová svatební fotografie. Fotografie na papíře pro všechny zúčastněné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Něco o mě

Fotografování mi umožňuje soustředit se na světlo. Pozorovat jak ovlivňuje tváře lidí, předměty, krajinu. Nadšení pro fotografii jsem pocítil v prvních letech základní školy, kdy jsem s Flexaretou chodil po okolí a zkoušel zachytit záběry, které mi připadaly zajímavé. Stále jsem  zkoušel docílit kouzla snímků z fotografických knih. Mnoho let jsem objevoval kompozici obrazu a světlo. I když jsem s výsledky nemohl být spokojený, samotný proces pořízení snímků a jejich zpracování mi přinášel radost a pocity štěstí. Uvědomuji si, že to ve mě zůstalo i po dobu, kdy jsem se věnoval zcela jiným oborům. Nadšení pro věc je pro mne zdrojem energie danou aktivitu rozvíjet a zdokonalovat se v ní. Po roce 2000 jsem se postupně začal fotografii věnovat intenzivněji. Z počátku jsem si to ani sám neuvědomoval, ale začínal jsem vidět světlo tak nějak jinak. Postupně jsem zjišťoval, že stále více potřebuji vyvažovat pracovní svět techniky něčím kreativním a tvůrčím. Znovu jsem po několikaleté pauze zašel do čáslavského fotoklubu (založen r. 1919), ve kterém jsem členem od roku 85. Postupně jsem rozpoznával, která témata jsou mi blízká a přes další hledání a nalézání jdu cestou portrétní a  reportážní fotografie. Fotka mi pomáhá vidět svět z více úhlů a také realizovat se v prožívání Života. Být plně v přítomném okamžiku.